Novostavby domů

Také se zabýváte otázkou zda nový byt nebo starý byt v cihlovém nebo panelovém domě? Případně zda pronajmout kancelářskou budovu nebo si nechat vystavět nový komplex se špičkově vybaveným zázemím?

Odpověď na tyto otázky je v dnešních dnech jednou z nejdůležitější, jak pro rodiny s dětmi tak pro firmy.

Jistě každý z Vás již mnohokrát přemýšlel o koupi bytu, zda koupit byt cihlový nebo panelový. V dnešní době k rozhodování přibývá i varianta koupě zcela nového bytu v novostavbě. Jaké jsou vlastně dnešní novostavby, co svým obyvatelům přináší a v čem jsou lepší než starý byt?

Dnes již dávno neplatí, že novostavby jsou předražené bydlení bez hodnotného luxusu a pohodlí. Netvrdíme že, jako každý způsob bydlení mají své pro i proti, přesto se jedná o bydlení, které má budoucnost a u něhož jistě začínají převládát jané důvody hovořící v jejich prospěch.

Pro porovnání bydlení v panelovém domě s bydlením v multifunkční novostavbě obvykle stačí zkontaktovat několik přátel a známých, to jsou zpravidla ty nejlepší reference co se novostaveb a ostatního bydlení týče. Rozdíly jsou pak již na první pohled zřejmé. Vezměme v úvahu již samotné architektonické zpracování zvažované novostavby. To je jistě lepší než dřívější projekty, je to způsobeno jadnak vývojem ve stavitelství a jednak zvyšujícími se nároky na užitkovost budov obecně. Z tohoto pohledu je zřetelné, že novostavby mají kvalitnijší a estetičtější architektonickou podobu než staré domy. Nové technologie, které se používají při stavbě novostaveb jsou již také dávno za dobou kdy se většina námi uvažovaných budov stavěla.

Dnes očekáváme od budovy v oblasti její užitkovosti více než jen přístřeší. Chceme, abychom měli možnost oceňovat estetiku a zároveň požívali toho nejvíce možného luxusu.

Z hlediska pořízení starších prostor (ať již k bydlení nebo k práci) je cenový rozdíl sice znatelný, ale je zapotřebí si uvědomit, že pořízením starší budovy investice zdaleka neskončí. V případě panelových domů je většinou nutné provést obnovu interiéru, dále často jsou tyto domy nezateplené a potýkají se problematickými okny, často se sice stává, že tyto opravy jsou již hotovy, ale pokud byly provedeny nekvalitně jsou nový majitelé často překvapeni nechtěnými plísněmi a nedostatečně vyřešeným odvětráváním. Při bližším prozkoumání této problematiky, si lze uvědomit, že levnější bydlení není vždy lepší a ekonomičtější. Tudíž, že prvotní menší investice do koupi staršího bytu či domu je výhodnější.

Naproti tomu pořízením bytu či domu v novostavbě máme k dispozici prostory, které ve chvíli koupě nepotřebují žádné daší zásahy, nemusíme se bát vzniku nevhodných plísní a problémy spojenými se stářím materiálu. Navíc na novostavbu je vždy poskytována záruka, takže v případě vzniku jakéhokoliv problému stačí provést reklamaci a oprava je provedena na náklady stavitele a prakticky ihned. Samozřejmostí novostaveb je i použití materiálů, které spoří energii a snižují tak výdaje za vytápění.

Zcela podstatnou a často zanedbávanou otázkou je i možnost parkování u objektu. Jaké jsou možnosti starších zástaveb snad ani není třeba probírat, naproti tomu novostavby mají nejen vyřešeny otázku parkování, ale často i příjezdových komunikací dimenzovaných na současnou hustotu provozu.

Hledáte-li konkrétní odpověď zda pro Vás má novostavba smysl či ne, neváhejte a kontaktujte nás. Domluvíme Vám setkání s klienty již realizovaných novostaveb a můžete se snáze rozhodnout.